Topná sezóna je oficiálně zahájená. Ačkoli nás počasí nutí vytápět naše domovy teprve několik dní, hodně lidí se již nyní děsí vyúčtování za elektřinu. Možná i vám přidělává částka na složence vrásky na čele a kolikrát si pohráváte s otázkou, zda raději netopit méně nebo ne tak často, aby přeci jen výsledná suma nebyla tolik vysoká. Hloupost! Pojďte se společně s námi podívat, jak snížit náklady za topení – našli jsme pro vás hned několik tipů, které jsou prakticky za hubičku!

Tip první: Topíte až příliš? Chyba!

Za okny prší, hodnota na teploměru rychle klesá a vy tak otáčíte kolečkem na radiátoru až k jejich maximu, abyste se ohřáli. Hodně lidí své domovy zbytečně přetápí, což není dobré nejen pro jejich zdraví, ale ani pro jejich finance. Věděli jste, že snížením teploty o pouhý jeden stupeň ušetří vaší peněžence až 2100 Kč ročně? Co se ideální teploty týče, inspirujte se následujícími čísly:

 

  • obývací pokoj: 20-22 °C
  • ložnice: 20-21 °C
  • koupelna: 22-24 °C
  • dětský pokoj: 20-21 °C

Tip druhý: Máte neutěsněná okna? Máme levné řešení!

Jednou z nejčastějších příčin, proč se naše účty za elektřinu pohybují ve vysokých číslech, jsou neutěsněná okna, skrze které nám uniká drahocenné teplo. Možná ani vaše okna nejsou dokonalá, ale bohužel si nemůžete dovolit přistoupit k jejich výměně – ať už z finančních či jakýchkoli jiných důvodů. Věřte nebo ne, ale za zateplení oken nemusíte utrácet nekřesťanské peníze! Stačí, pokud si pořídíte reflexní okenní fólie, které seženete prakticky na každém rohu (jistotou jsou obchody pro kutily) a jejichž pořízení vás vyjde na částku pohybující se v rozmezí od 500-1000 Kč.

Tip třetí: Bráníte proudění tepla do interiéru? Pryč se zbytečnostmi!

A teď ruku na srdce: máte na oknech závěsy nebo dlouhé záclony, které si především teď, když se venku brzy stmívá a domů je tak vidět jako do výlohy, zatahujete a necháváte je splývat po topení? Pak se nedivte, že musíte více topit a tím pádem i více platit! Teplo vycházející z radiátorů tak nemůže plynule odcházet do místnosti a místo toho se drží za záclonou či závěsem. I v tomto případě je náš tip na levnější topení jednodušší: stačí, když závěsy nebo záclony zkrátíte, případně je strčíte za radiátor.

NÁŠ TIP: Přečtěte si průvodce, jak správně vybrat plastová okna!

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/snížení-nákladů-na-vytápění-titulka.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/snížení-nákladů-na-vytápění-titulka-150x150.jpgPR-leadersEkonomikaFinanceZprávyTopná sezóna je oficiálně zahájená. Ačkoli nás počasí nutí vytápět naše domovy teprve několik dní, hodně lidí se již nyní děsí vyúčtování za elektřinu. Možná i vám přidělává částka na složence vrásky na čele a kolikrát si pohráváte s otázkou, zda raději netopit méně nebo ne tak často, aby přeci...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku