Milujete cestování a zároveň hledáte také pohodlnost? Pokud ano, je pro vás ideální možnost letecké dopravy. Ta už dávno není tak nedostupná, jako tomu bylo v minulosti. Pokud i vy hledáte ty nejlevnější letenky, podívejte se s námi na několik konkrétních tipů, jak je najít a také kde je najít. Rozhodně k nim cesta není tak složitá. První krok je spojený s leteckou společností. Dnes jasně dominují ty nízkonákladové, u kterých mohou zpáteční lety vyjít i na několik set korun. Pouze je třeba počítat s několika jasně charakteristickými věcmi, jako je:                                                                                     usetrit-se-da-i-na-letenkach-telo-clanku

  • Absence občerstvení na palubě
  • Odbavené zavazadlo za příplatek
  • Odlety z menších letišť v horších časech

Naučte se letenky vyhledávat

Druhá cesta spojená s úsporou na letenkách se týká toho, kde je konkrétně hledáte a kde je také kupujete. Sice můžete využívat konkrétní stránky leteckých společností, ale to není vždy efektivní a nejlevnější volba. Mnohem lepší je používat takzvané vyhledávače letenek, kam se řadí společnost Pelikán, ale i řada dalších. Zde máte možnost vyhledat na konkrétní trase všechny letecké společnosti a následně vybrat přesně takový let, který pro vás bude cenově nejvýhodnější. Počítejte s tím, že rozdíly v cenách mohou hravě činit i několik tisíc korun. A to už je úspora, která zaručeně přijde vhod každému. Peníze následně můžete použít třeba na všechny ostatní náklady, které s cestou souvisí – ubytování, strava a mnoho dalšího.

Roli hraje i to, kdy letenku koupíte

Většina z vás jistě zná pojmy, jako first minute, nebo last minute. Ty nejsou spojeny jenom s koupí dovolené, jelikož mohou být spojené také se samotnou letenkou jako takovou. I termín koupě rozhoduje o tom, kolik bude stát. Dále však nezapomínejte ani na termín vašeho letu. Proč? Jelikož mnoho leteckých společností nabízí různé promo akce. A to znamená, že v určitých termínech nabídnou letenky levně. Za cenu, která může být nižší i o několik desítek procent. Pokud nemáte zcela jasno o termínu vaší cesty, je dobré se přizpůsobit právě tomu, v jakých datech budou ceny letenek nejlepší.

Nakupujte z pohodlí domova

Další cestou, jak můžete ušetřit, je ten správný nákup. Už není třeba na letiště, nebo do kanceláří leteckých společností. Dnes můžete letenky nakoupit pohodlně i z vašeho domova. Díky tomu ušetříte nejenom čas, ale ušetříte třeba také peníze. Nejenom proto, že je neutratíte za cestu na letiště, ale i proto, že online nákupy jsou obvykle cenově zvýhodněné. Přitom k nim nepotřebujete nic výjimečného, jelikož to jediné, co vám stačí, je kreditní nebo debetní karta. Pomocí ní si zarezervované letenky ihned uhradíte a už máte jistotu, že vám místo v letadle zaručeně nikdo nevezme. Ušetřit na letenkách po celém světě je snadnější, než si myslíte.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/ušetřit-se-dá-i-na-letenkách-titulka.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/ušetřit-se-dá-i-na-letenkách-titulka-150x150.jpgPR-leadersEkonomikaFinanceZprávyMilujete cestování a zároveň hledáte také pohodlnost? Pokud ano, je pro vás ideální možnost letecké dopravy. Ta už dávno není tak nedostupná, jako tomu bylo v minulosti. Pokud i vy hledáte ty nejlevnější letenky, podívejte se s námi na několik konkrétních tipů, jak je najít a také kde je najít. Rozhodně...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku
  • 24
    Shares