20 rybářských tipů, jak na velké kapry

Redakce dopopručuje

Organický růst versus využívání služeb pro získání sledujících

Ve světě, kde digitální prostor a sociální média hrají...

Mait.me – sociální síť budoucnosti

Také máte pocit, že žijete ve světě, kde je...

Martin Zoubek: Klesající Hvězda Finančního Poradenství

V nedávném rozruchu, který zasáhl český finanční sektor, se...

Podnikatelská půjčka může být vyřízená ještě dnes

Minimum podmínek a velmi rychlé řešení pro různé situace,...

Protikorupční linka: Vaše zbraň proti korupci a trestné činnosti

Odhalujte korupci a trestnou činnost s Protikorupční linkou ,...

Při sepisování všech následujících rybářských tipů na lov kaprů, jsme se snažili pokrýt celou oblast a taktiku rybolovu. A nyní již přímo, na konkrétní tipy:

  1. Je-li to možné, před rozbalením celé výbavy na vašem stanovišti, zkuste nejdříve odhadnout dle hladiny a podmínek, kde se kapři budou víc vyskytovat. Právě volba dobrého místa pro chytání je základem rybářského úspěchu. Jak přesně na to, najdete v tomto článku.
  2. Boilies – během léta a podzimu použijte boilies na bázi rybí moučky. V zimě a na jaře, zkuste míchanou směs 50/50 s ptačím krmením.
  3. Do zvlášť vařených druhů návnad, jako je konopí, kukuřice, fazole a různá semena nezapomeňte přidat sůl. Kapři chuť slaných potravin milují. Jako hrubý nástřel použijte 1 polévkovou lžíci soli na 5 litrů suché návnady.
  4. Přidejte do některých částí vaší návnady chilli papričky. Kapři to uvítají. Poměr zhruba 2 polévkové lžíce na 5 litrů suché návnady.
  5. Jestliže vám standardní kaprové návnady, jako je např. boilies nezdají být funkční, zkuste použít červy. Můžete použít malou PVA tašku, do které přidáte červy. Případně ji můžete zaplnit do poloviny suchou návnadou, která obsah zakalí a opět přidat červy. Jestliže se obáváte, že se červy vykroutí pryč, můžete použít např. dříve zmražené mrtvé larvy.
  6. Pokud lovíte v zimě a voda je studená, zkuste nahazovat o něco častěji a zaměřte se na různé oblasti. Studená voda zpomaluje pohyb kaprů, takže je menší šance, že budou plavat směrem k vaší nástraze. V létě můžete svou past nalíčit v oblastech, kde jezdí a pouze čekat až dorazí.
  7. Použijte různé velikosti pelet nebo částic v krmné směsi. Pomůže to zmást kapry a také vám to dává možnost používat různé velikosti háčků.
  8. Přidejte do vaší návnady zdroj vitamínu C. Např. při míchání vaší směsi použijte místo klasické vody pomerančový džus. Nebo můžete zkusit i namáčení čerstvých boilies v pomerančové šťávě s cílem přidat výraznější chuť a extra cukr navíc.
  9. Pokud máte obavy z překrmení ryb, použijte návnadu bez částic, které normálně používáte pouze s boosterem. Tímto způsobem získáte přitažlivost vaší návnady bez toho, aby se ryba přejedla.
  10. Kdykoliv je to možné vyhněte se používání kulaté návnady. Příliš mnoho kaprů má již zkušenosti s kulatými návnadami a vy chcete být odlišní. Např. pomocí malých nůžek můžete upravit kuličku do čtvercového tvaru.
  11.  Přidejte do návnady pomalu se rozpouštějící se multi-vitamínové kapsle. Kapr miluje vysoce výživná jídla!
  12. Pokud rybaříte na nové vodě, zkuste použít pestrobarevné návnady, včetně různých pachů. Tyto návnady pak střídejte na místě, kde víte že kapři loví a sledujte účinky různých verzí.
  13. Snažte se dostat kapry do stavu, kdy o vaši návnadu budou soutěžit. Když se kapr zaměří na soutěžení, sníží se jeho ostražitost a jde snadněji chytit.
  14. V zimě zkuste chytat v oblastech, kde je bahno např. v dolních částech štěrkových usazenin.
  15. Vždy se snažte maskovat konec svého prutu, aby nebyl vidět z vody. Samozřejmě to platí i pro kaprařský vlasec, který by neměl být v podstatě vidět.
  16. Vždy při lovu velkých kaprů používejte pouze kvalitní krmení na ryby.
  17. Místo naházení nepoužité návnady do vody, když končíte, ji odneste domů a zmrazte. Mnoho návnad jako např. konopí, kukuřice, cizrna nebo fazole mohou být bez problémů zmražené a vydrží. Stejně to platí i pro červi, které můžete zamrazit a následně použít při další akci.
  18. Chcete-li vyřešit kaprovo skákání a pokusy o odstranění háčku, zkuste mu zakrýt oči tmavým vlhkým hadříkem.
  19. Snažte se nevyhodit do vody příliš mnoho návnady hned na začátku rybolovu. Raději volte menší množství ale častěji. Nezapomeňte, že co hodíte do vody už zpátky nedostanete.
  20. V chladném počasí zkuste namáčet háček s návnadou v čisté kapalné látce určené k aromatizaci. Obvykle pak uvolňuje atraktant po mnohem delší dobu a silněji.

 

Další zajímavé informace týkající se rybaření najdete i na našem rybářském blogu a kvalitní krmení a vybavení samozřejmě na www.obchodprorybre.cz .

Svět Dnes na Facebooku
euro