Egypt je cílovou destinací dovolených již mnoho let. Láká svou exotikou, ale zároveň i cenovou a dopravní dostupností. Místní turistická střediska jako jsou například Marsa Alam, Hurghada nebo Sharm El Sheikh mají dlouhou tradici a jejich služby jsou tak na vysoké úrovni. Co ale nejvíce láká návštěvníky na dovolenou v Egyptě?

Vybavená turistická letoviska

Do Egypta se na dovolenou jezdí odnepaměti, proto zde mohlo vyrůst vynikající zázemí se špičkovými hotely, občerstvením na pláži a širokou nabídkou volnočasových aktivit. Ačkoliv je Egypt africkou zemí, vybavenost a nabídka služeb je zde na velmi vysoké úrovni. Přesto se však hodí zjistit si o místě pobytu několik informací, než se tam vypravíte. Nejzásadnější informace o Egyptě jsou asi ty, že byste na místě měli pít balenou vodu, voda z kohoutku by vám mohla přivodit zdravotní potíže, když na ni nejste zvyklí. Doporučuje se také podívat mimo prostor hotelu, a prohlédnout si město. Během nákupu na tržišti je ale potřeba mít na paměti, že jedním ze základních prvků místního obchodu je smlouvání o ceně.

Nádherné prostředí

Při zaslechnutí slova Egypt se mnohým vybaví pyramidy a sfingy. Celá kultura Egypta je pro cizince fascinující a každý návštěvník by ji určitě měl alespoň trochu poznat. Pyramidy v Gize jsou nejznámější, a kdo je neviděl, jako by v Egyptě ani nebyl. Dále můžete navštívit Luxor a chrám v Karnaku. Ale Egypt není jen o památkách, egyptská příroda je překvapivě bohatá, alespoň, co se mořského života týče. Široké písečné pláže, průzračné moře s korálovými útesy…  A zatímco někdo do Egypta jezdí hlavně za mořem a sluněním na pláži, mnoho lidí láká spíše zkusit si potápění v moři. Rudé moře je bohaté na podmořský život, u Egypta najdete mělčiny i bohaté korálové útesy. Potápění je skvělou aktivitou pro zkušené i úplné začátečníky, najdete zde mnoho výcvikových míst i nabídek na výlety se šnorchlováním.

Příjemné počasí

Počasí v Egyptě se vyznačuje velmi suchým a teplým podnebím. Moře má celoročně nad 20°C, je tedy možné se v něm koupat kdykoliv. Právě toho mnoho lidí využívá, Egyptské počasí totiž na rozdíl od počasí v Tunisku umožňuje udělat si během roku druhou dovolenou. Nejlepší termín na návštěvu Egypta je duben až květen a potom od září do prosince. Můžete Egypt navštívit i v zimě, z dlouhého koupání v moři se ale nejspíš stane jen krátké smočení.

https://svetdnes.cz/wp-content/uploads/egypt-1024x683.jpghttps://svetdnes.cz/wp-content/uploads/egypt-150x150.jpgPR-leadersCestováníEgypt je cílovou destinací dovolených již mnoho let. Láká svou exotikou, ale zároveň i cenovou a dopravní dostupností. Místní turistická střediska jako jsou například Marsa Alam, Hurghada nebo Sharm El Sheikh mají dlouhou tradici a jejich služby jsou tak na vysoké úrovni. Co ale nejvíce láká návštěvníky na dovolenou...Svět Dnes, zprávy z vašeho kraje. Svět Dnes vám přináší zprávy z vašeho kraje, České republiky a celého světa.
Svět Dnes na Facebooku